Viladomy Nová Hrabůvka

V Ostravě-Hrabůce, na ulici Provaznická, je plánována výstavba několika viladomů. Záměr je rozdělen do tří etap.

Projekt Viladomy Nová Hrabůvka sestává z 6 viladomů umístěných na pozemku bývalého fotbalového hřiště. V každém domě bude pouze 27–30 bytů, na patře se bude typicky nacházet 5–6 bytů. Celkem projekt nabídne 170 bytů a dále 6 atelierů. Projekt se bude realizovat ve 3 etapách, vždy po dvou domech. Jako první budou realizovány domy „C“ a „D“.

Byty v jednotlivých domech jsou různých dispozic, od 1+KK až po 3+KK a 4+KK pro větší rodiny. Všechny byty mají balkón nebo terasu, byty v přízemí potom mají vlastní oplocené předzahrádky s předsazeným živým plotem pro zajištění soukromí.

Více k projektu na webových stránkách viladomyhrabuvka.cz

pramen: viladomyhrabuvka.cz

1. vojta :

Dyť je tam kvalitní certifikovaná umělka

„V každém domě bude pouze 27–30 bytů“ No, pobavili 😳🤣😍

3. pomsta Jouzovy :

o víkendu jsem šel kolem a říkal si, že to hřiště ani neposečou, že je celé zpustlé

4. MP :

Crazym: Proč pobavilo?

5. LK :

ty ceny jsou takové, že jsem začal uvažovat nad tím, že výstavba domu je už teď v poměru cena/výkon lepší, nemluvě o tom, že 3+kk má jenom 68m2. Neměli by jsme se snažit posunout do moderní doby a mít prostornou koupelnu s dvouumyvadlem? Já si prostě nemůžu pomoct, ale panelák mi přijde lepší a výhodnější, než toto. Aspoň to má přípravu na venkovní žaluzie. Vždyť i topení je řešeno stejným způsobem, jako v paneláku – žádná snaha o modernizaci pomocí topení v podlaze – ani v koupelně to nenabízí.

Mě přijde, že jediný, kdo v poslední době zkusil posunout standard výše byl sohouse, ale tam to trochu přehnali a mají (za mě) hodně předražené byty.

6. aldik :

A mají zajištěno dostatek parkovacích míst pro každý byt? Ideálně počítat i s třemi auty na byt, přinejhorším něco zůstane volné a může se to prnajímat lidem v okolí. On se počet aut hned tak snižovat nebude, ekologům a dopravnímu podniku navzdory :-D Pokud mi cesta do práce autem trvá 15 minut a MHD hodinu, co si asi vyberu :D

7. Martin Moravec :

Konečně přichází konkurence do developmentu v Ostravě. Na stejné ulici vyrostou dva developerské projekty různých společností. Na papíře jsou to stovky bytů. Dle úvodního nacenění 90 tisíc za metr čtvereční mají hodně sebevědomé ceny vzhledem k tomu, že to není centrum, Slezská nebo Poruba. Konečně mohou zájemci porovnávat výbavu bytů.

Přečetl jsem si technické parametry a pozitivní je fotovoltaika na střechách domů. Co mě nepotěšilo a naši developeři to dělají často je klasické topení na radiátor. Tady myslím, že se už doba opravdu posunula a zájemci chtějí podlahové topení. Pak tam máme venkovní žaluzie. Jeden projekt pouze jako přípravu, není v ceně.

Shrnutí. Je výborné, že se staví, projektů je dost a teď je na zájemcích, zda akceptují nízký nebo vyšší standard bydlení.

MP: Pobavilo mě jen to „pouze“. Bydlím v domě s 18 byty a je to opruz, už ani neznám všechny sousedy jak se to tu střídá :-) Jinak proti té výstavbě nemám nic, naopak, takhle by se mělo zastavovat město, vevnitř 👍

9. JanikK :

3+kk za šest míču v 5 patrovém paneláku na Jihu :-) Kolegyně na konci roku kupovala ve Frankfurtu krásný 3+1 80m, dvě koupelny, dvě parkovací místa + malá terasa za 210.000 euro. Jo daň+poplatky ji stály dalších 16 tisíc euro, ale pořád to není 3+kk na provazníkové

10. Jarka :

Místo výstavby nových bytů by zde mělo být postaveno velké parkoviště -na patro.V Hrabůvce je málo parkovací míst.

11. Hans :

Jarka: Nikdo vám nebránil v tom ho tam postavit :) Teď je pozdě plakat nad rozlitým mlékem.

12. Martin Moravec :

JanikK: Nechci obhajovat developera, ale je třeba si uvědomit, že výstavba je u nás zatížena DPH ve výši 12 % u bytů do 120 m2 a sazbou 21 % nad 120 m2. Takže u bytu v ceně 5.386.800,- vč. DPH zaplatí kupující státu DPH ve výši 577.157,- Kč. Na garážová stání nebo sklepy je sazba DPH 21 %.

13. Zdeněk :

Jakýkoliv sebemenší kousek zeleně ve městě zastavit a dojebat jenom proto, aby z toho měl někdo vývar, protože normální/mladý člověk si takový byt za tu cenu stejně nemůže dovolit…tleskám.

14. Johnny :

Zdeněk:
    Ale ta rovnice přece není o tom, že si ten byt buď dovolí všichni, anebo je zbytečný. Ti, co si ho dovolit můžou, třeba uvolní jiný byt (patrně horší, proč by se jinak stěhovali), ten si zase dovolí někdo jiný etc. Více bytů znamená větší nabídku a tedy i větší pohyb na realitním trhu.

15. davidb :

Zdeněk:
    Ano, města by se měla zastavovat a co nejvíce zahušťovat.
    Zdá se vám málo zeleně v okolí? https://mapy.cz/s/cupecesope
    Takhle třeba vypadá zástavba v okraji Barcelony – https://mapy.cz/s/pacomubuha!!
    A takhle ve Vídni – https://mapy.cz/s/potakedaca!!

16. Jirka :

Zase se nikdo nepoučil, že na jeden byt je průměrně i 1.0 parkovací místo opravdu málo a už tak blbá situace s parkováním se ještě zhorší?

17. Martin Moravec :

Jirka: Položím vážně míněný dotaz. Jsou si lidé rovni? ANO x NE? Pokud ANO, proč původní obyvatelé bojují za parkovací místa od obce ZDARMA a nový obyvatelé si mají místa platit? Jaká je v tom logika, pokud bydlíme oba ve stejném městě, stejné čtvrti a já se chci jen přestěhovat? Celý parkovací systém je úplně postavený na hlavu. Města vydávají obrovské prostředky na budování parkovací infrastruktury a nemají z toho v podstatě ani korunu. Lidé si stejně stěžují, se nedá parkovat a pak chtějí po ostatních, aby si kupovali za statisíce soukromé parkování.
    Já jsem pro, ale ať to platí pro všechny. Výstavba parkovacích domů nebo garáží, zpoplatnění dlouhodobého a krátkodobého stání. Zkrátka výběr peněz a jejich investice do zlepšování parkování a další infrastruktury. Protože ty peníze logicky chybí jinde. Třeba na provozu školek, kdy rodiče nosí v rámci „akce Z“ toaletní papír a další potřeby do školek.