Víceúčelový rodinný park Komenda

Víceúčelový rodinný park Komenda v Opavě získal schválení stavebního záměru.

Ve svažitém pozemku budou umístěny nové přírodní herní prvky, prostor pro grilování, prodejní stánek, mobilní kavárna nebo rozhledna.

Situační řešení parku je patrné ze situačního výkresu

V současné době se zde nachází pouze unifikované Rákosníčkovo dětské hřiště a rozpadlá asfaltová plocha.

pramen: Úřední deska / opava-city.cz

1. Ivana Opělová :

Dětské Rákosníčkovo hřiště, které jsme získali obětavým hlasováním v celostátní soutěži, jelikož v okolí nic pro malé děti nebylo, bude odstraněno? Co s ním bude? Není rozumnější prostředky za hřiště věnovat na výsadbu nových stromů na ulici Englišova, kde zcela nevhodné hrušky neustále ničí novou dlažbu?

2. Mičolová Taťána :

Myslím si, že revitalizace Komendy není nutná,je to jediné místo v Opavě,kde se chodilo s dětmi odjakživa sáňkovat.Sačilo by rozšířit dětské hřiště Lidlu a doplnit skluzavkami a dalšími prvky pro děti.

3. Pavel :

Jak už jsem dříve psal, přijde mi že na sáňkování zůstane akorát plácek pro nejmenší. Ale okolní prudké kopečky jsou zastavěny. Což mi přijde nahouby, protože v širokém okolí nic podobně strmého není.
    Snad to nakonec dopadne dobře, ikdyz podle komentářů u podobných článků to podle místních moc dobře nevypadá.

4. David Kristek :

Kdy se začne stavět?

5. Irena :

Naprosto zbytečně zastavěná plocha. To je takový problém, aby bylo ve městě místo, kde je jen tráva a stromy? A jak tu už několikrát zaznělo, bylo to jediné místo na sáňkování v zimě. Škoda, vyhozené peníze

6. Renáta Szabová :

Už se děsím, že to dopadne stejně katastrofalně, jako Sádrák. Nechápu,proč se radní neustále snaží zničit každý přírodní kout Opavy.

7. Jakub :

Jo, až to zase bude házet STBákovu ANOfertu, zkuste se zamyslet, kam to v Opavě pod jejich vedením spěje.

Vizualizace pravděpodobné podoby zde https://cz.pinterest.com/skuteka/2023-komenda/

9. Jirka :

Proč se musí vždy najít někdo, kdo postaví něco, co nikdo nechce, a zničí to, co všichni používají už desetiletí? Kdo to bude financovat? Peníze na odhlučnění „prozatimního“ zimáku, který lidem bydlícím okolo udělal ze života peklo, nejsou, ale na zničení jednoho z posledních přírodních objektů v Opavě ano? Už se těším, až u „grilovacího koutku“ v „rodinném parku“ budou vysedávat houmlesáci, ožralci a feťáci. Doufám, že tahle „rada“ v příštích volbách odtáhne do pekla.

10. Dan :

Jirka: To co v parku bude si rozhodli samotni obyvatele v dotaznikovem setreni, kde bylo vice jak 500 respondentu.