Věžové domy, Ostrava-Poruba

Investor a stavební úřad se opět musel vypořádávat s námitkami sousedů plánovaného záměru bytových domů v Ostravě-Porubě. Projekt územní rozhodnutí získal již jednou, v roce 2021.

1. vojta :

Klasika, Češi a jejich problémy se vším. Bydlí ve městě a diví se výstavbě. Koksovnu jim tam měli postavit.

2. M :

Snad se to konečně pohne. Ten domov důchodců vedle roste jako z vody!

3. M :

Není to na té mapě špatně? Má to být místo těch stromů, tam, kde je ten bod, roste domov důchodců.

4. davidb :

Konečně vyšší bytové domy.
    Teď jsem je pozoroval v Kodani. A moc se mi líbily.

5. Dave :

M: Nemyslím si, pokud se podíváš na tu fotku je vidět, že vedle chystaných věžáků je i prázdné místo (bílá část), na kterém se právě teď staví to centrum pro důchodce. Možná sis to spletl s tím, že dál má/měl
    vzniknout další věžák je to na té straně za stromy u těch dalších věžáků.

6. M :

Dave: takže toto je jiný projekt? Tento by měl být tedy uprostřed, z jedné strany domov důchodců a z druhé ty další bytové domy? Tak to by bylo ještě lepší.

M: Místo těch stromů se nic stavět nebude. Domov pro seniory je podél ulice Elzy Trioletové. Mezi těmi stromy a domovem pro seniory je tento projekt. Další projekt bytových domů s názvem Jižní svahy je při ulici Francouzská. https://www.msstavby.cz/bytove-domy-jizni-svahy-23-02-2023/

8. Dr. Kohn :

Martin [msstavby.cz]: Samozřejmě že stavět se tam bude, nešiřte bludy. Stačí se podívat do územního plánu, ve kterém je to zaneseno dlouhodobě. Ty stromy totiž půjdou pryč a místo nich bude nová cesta. Tím se odstraní katastrofální křižovatka Francouzská X Nad Porubkou.

Jsem zvědav jak lidé z těchto nových domů budou nadávat, že se jim dělá cesta přímo od okny… to bude zase petic a protestů…

Dr. Kohn: Máte pravdu, nepřesně jsem se vyjádřil. Jak kdybych byl členem ANO :o)
    Nic z diskutovaných staveb se v místě stromů stavět nebude.

10. Radek Tarkanič :

A pro koho to staví, když je každý rok méně a méně obyvatel? Pro milionáře co si to koupí jako investici. Čím víc bytů v Porubě tím víc lidí, tím více aut hluku. Méně zeleně. Méně půdy co absorbuje vodu, jen víc betonu, prachu.

11. davidb :

Radek Tarkanič:
    To co popisujete se děje hlavně v okolních obcích a to je špatně.
    Město velikosti Ostravy se má zahušťovat vevnitř. Pak bude potřeba méně aut.