V FM vyroste nová hala

Ve Frýdku-Místku vyroste nová sportovní hala zaměřená na míčové sporty.

Ve Frýdku-Místku vyroste nová sportovní hala pro míčové sporty určená hlavně pro děti a mládež. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního. Unikátní je ale financování celého projektu. Podílí se na něm totiž soukromý investor, město i Moravskoslezský kraj.

Ještě letos na podzim se ve Frýdku-Místku začne stavět nová sportovní hala. Bude se jmenovat Basketpoint, což napovídá, jaký bude její hlavní účel. Děti s Frýdeckomístecka v ní budou trénovat i hrát zápasy. Ve městě je totiž velký nedostatek tělocvičen, kde se dá hrát basketbal a tak ve Frýdku-Místku tento populární sport téměř zanikl. Nyní ale znovu vzrůstá jeho obliba. Největší část nákladů 21 milionů korun zaplatí soukromý investor. „Lidé, kteří se zabývají dobročinností nejsou investoři, ale dárci. Tak se cítím i já. Neočekávám od toho žádnou návratnost ani zhodnocení,“  vysvětluje soukromý investor Zdeněk Navrátil.

17 milionů korun přidá frýdeckomístecká radnice a stejnou částku investuje i Moravskoslezský kraj. Krajská dotace pokryje náklady na zemní práce a zakládání stavby. „Vždy, když rozhodujeme o finanční podpoře chceme, aby podporu poskytla i sama obec a aby se našly i další zdroje. To je ten krásný modelový příklad, kdy se do projektu zapojil i privátní sponzor,“ říká náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczný.

Hala vyroste na pozemcích za fotbalovým areálem Stovky a 5. základní školou Elišky Krásnohorské. První basketbalový zápas by v ní děti mohly odehrát už v roce 2019.

zdroj: msk.cz

zdroj: polar.cz