Obec Sedlnice vypsala veřejnou zakázku „Stavební úpravy a přístavba objektu, č.p. 121 Sedlnice“. Jedná se o rekonstrukci pozůstatku původního zámku. Obec vypsala veřejnou zakázku.
Předmětem veřejné zakázky jsou stavební úpravy objektu č.p.121, které zahrnují dispoziční úpravy 1.NP a 2.NP objektu, díky kterým v objektu vzniknou 2 nové oddělení MŠ. V rámci stavebních úprav bude provedeno zateplení obvodového zdiva objektu. Stávající členění fasády objektu bude zachováno. Stavební úpravy dále zahrnují úpravy stávající polovalbové střechy.
Přístavba objektu č.p.121 zahrnuje vytvoření nové jednopodlažní přístavby u severní fasády objektu na p.č. 77/23, v k.ú. Sedlnice. Jednopodlažní nepodsklepená přístavba bude zastřešena plochou zelenou střechou, jejíž atika nebude přesahovat 4,2 m od okolního upraveného terénu.
V nové jednopodlažní přístavbě se bude nacházet jídelna s přípravnou jídla, která bude provozně propojena se stávajícím objektem č.p. 121. Dále bude také provedena stavba únikového schodiště u západní fasády objektu č.p. 121, které bude umístěno na p.č. 77/22. V rámci stavby budou upraveny venkovní zpevněné plochy, včetně stavby nové rampy se zábradlím a oplocení nového venkovního dětského hřiště na p.č. 77/23, 77/22 a 79/3, vše v k.ú. Sedlnice.
Vizualizace
![](https://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2023/10/ms-sedlnice_1.png)
![](https://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2023/10/ms-sedlnice.png)
Současný stav
![](https://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2024/02/sedlnice-ms.png)
zdroj: vhodne-uverejneni.cz / sedlnice.cz
![](https://www.msstavby.cz/wp-content/themes/msstavby2/images/related-ico.png)
Paulo :
Byl jsem v úžasu jak jsou v Sedlnici cítit „sudety“ a celý jejich osud. Aspoň, že je obec obydlená. Avšak odchod němců a jakýsi zmar původní vesnice nezapře. Zejména ve srovnání s blízkým Lašskem, Valašskem.
14.02.2024 01:05Ivo Saniter :
Byl jsem úplně šokovaný, když jsem zaslechl, že zámek Josepha von Eichendorffa – jednoho z největších romantických básníků – bude přestavěn na školku a není vůbec památkově chráněný! Když vidím teď projekt, trochu mne uklidnilo, že alespoň v hrubých rysech zůstane stavba zachována. Ale v zásadě je ten postup zase jen pokračováním toho, co začalo po r. 1945. Devastace všeho, co připomíná vyhnané a okradené původní obyvatelstvo, jeho kulturu, způsob života a tradice.
26.11.2024 11:45