Sportovně-relaxační areál Václavovice

Aktuální informace k nově budovanému sportovně-relaxačního areálu, který postupně vyrůstá v oblasti bývalého koupaliště v obci Václavovice.

Areál bude sloužit všem občanům bez rozdílu věku. Měla by zde být různá sportoviště, která by přitáhla děti a mládež na čerstvý vzduch a rovněž kulturně-relaxační zóna. Ta by poskytovala klidné zázemí pro procházky nebo pro pořádání kulturních akcí.  V přiložené studii je uvedeno rozložení jednotlivých prvků a uvádíme vysvětlení k těm nejpodstatnějším:

Objekt zázemí: Bude vybudován v centru areálu tak, aby poskytoval základ pro jeho provoz a byl jakýmsi jeho jádrem. Budou v něm toalety a kavárna/bufet, který bude sloužit jako občerstvení pro občany, včetně venkovního posezení. Budova bude navržena tak, aby vhodně zapadla do estetického rámce území a zároveň aby byla přijatelná i z ekologického hlediska.

Hřiště s umělou trávou: Bude sloužit hlavně pro fotbal s tím, že bude užíváno nejen našimi fotbalisty, ale samozřejmě i širokou veřejností nebo školou. Hřiště je navrženo v rozměrech, které odpovídají oficiálním požadavkům pro mistrovské zápasy mládežnických kategorií, tzn. že šest našich týmů na nich může hrát své zápasy. Kdo sledujete dění v našem klubu, víte, že práce s mládeží je v našem fotbalovém oddíle na nezvykle vysoké úrovni a málokterá obec naší velikosti se může pochlubit takovým zájmem o tento sport mezi mladou generací. Bohužel tak velký počet týmu způsobil, že hlavní fotbalové hřiště je ve velice špatném stavu a situace se musí řešit alternativní hrací plochou.

Amfiteátr: Bude vyroben v přírodních duchu a bude sloužit k pořádání různých kulturních a společenských akcí (komorní koncerty, divadla, dětská vystoupení, apod.)

Parkour a workout: Dlouhodobě evidujeme zájem o výstavbu tohoto typu sportovišť a již v minulosti se toto plánovalo.

Pump track: Jedná se o dráhu určenou pro cyklisty s asfaltovým povrchem, která bude rovněž citlivě zakomponována do okolní krajiny. Pump track je v poslední době hodně populární a spousta naši občanů (hlavně z řad mládeže) nás kontaktuje s žádostmi o její případnou výstavbu.

Multifunkční hřiště: hřiště s tartanovým povrchem, které bude sloužit široké škále sportů (basketbal, nohejbal, tenis, volejbal, ….). Umístění v blízkosti školy bude znamenat snadnou dostupnost i v rámci výuky TV. Celý areál bude samozřejmě doplněn potřebným mobiliářem (lavičky, koše, veřejné osvětlení, kamerový systém, apod.) a dojde k výsadbě nových stromů a květinových záhonů. Budou vyčištěny i břehy potoka.

V současné době probíhá tvorba projektu.

Situace stavby

zdroj: obecvaclavovice.cz