V centru Ostravy proběhla revitalizace tří bytových domů. Přesněji se jedná o objekty Sokolská třída 2380/67, Zborovská 2354/29 a Zborovská 2355/31.
Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!


Stav před stavebními pracemi


V centru Ostravy proběhla revitalizace tří bytových domů. Přesněji se jedná o objekty Sokolská třída 2380/67, Zborovská 2354/29 a Zborovská 2355/31.
Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!
Stav před stavebními pracemi
Uvědomělý občan :
To vůbec nevypadá pěkně :( dříve ten dům aspoň zapadal, teď vyčnívá.
03.04.2025 19:18Hans :
Tyhle rekonstrukce jsou k pláči.
03.04.2025 20:13Crazym :
Proboha co furt máte? Když Heimstaden nedělá nic, brbláte, když provádí standardní údržbu a snižuje energetickou náročnost těch komoušských paskvilů, brbláte zase. Tak co vlastně chcete? 🤦♂️ Tak jak Heimstaden nemusím, neboť dělá tyhle hurá akce jen kvůli svému zisku ale tady nevidím žádný problém a kdyby bylo tempo obnovy toho bytového fondu co jim spadl do klína díky našim podvodníkům, tak by bylo jenom dobře ale obávám se, že ty desetitisíce bytů jinde než v centru co nejsou takhle na očích nedají do kupy nikdy a když vyčerpá potenciál nějakých zisků co chce, zase odsud zmizí jako každý jiný kšeftař 🙁 Problém je, že bydlení je zlatý důl z důvodu nutnosti lidí někde bydlet, ti jen tak nezmiznou, to není Aludyne 😉
03.04.2025 22:16Hans :
Crazym: Asi bude problém v tom, že se neshodneme na tom, jakou hodnotu má ten dům. Podle mě určitě před rekonstrukcí nešlo o „komoušský paskvil“. Podle mě zrovna tenhle barák byl relativně elegantní a s citlivou rekonstrukcí by mohl vypadat hezky i dnes.
04.04.2025 06:45Ondřej Koutňák :
Technický stav objektu se jistě zlepšil, energeticky úspornější po zateplení taky bude (s ekonomickou návratností si nejsem jistý), ale vzhled utrpěl výrazně.
04.04.2025 07:48Vlastně se jedná o (z pohledu laika) drobnosti, nebo detaily, ale ty zásadně ovlivňují celkový dojem.
Nejhorší jsou, a to už není detail, utopená okna v zateplováku – asi nejčastější a nejvíce devastující prohřešek. Navíc okna přišla o šambrány. Parter v odlišné barvě celou budovu opticky odlehčoval. Jednotný nátěr sytou barvou, bez struktury omítky, dělá dům těžkopádným červeným vředem.
Cyril :
No ten rantl nad přízemím tam někdo naprojektoval s nějakým estetickým záměrem. A špalety (nebo jak se to kolem oken jmenuje) mohli v zateplení alespoň vyznačit rozdílnou barvou… Dům byl obyčejný, ale nárožní (tahle skutečnost sama o sobě ho dělá výrazným orientačním bodem, přes který oko jen tak nepřeletí), a přišlo mi, že architekt o něm takto uvažoval.
Podobně mám problém se “Straub lodžiemi”. S ohledem na uživatelský komfort je to skvělý vynález, ale naprosto devastuje celkové architektonické vyznění sjednocených sídelných celků (“etapy” nebo “obvody”), které někdo navrhoval s alespoň základní přidanou estetickou hodnotou (symetrie, rytmus). Jsem rád, že alespoň na “bruselských” panelácích nemizí asymetrická pergolová zastřešení střech (původně snad se zamýšlenou pobytovou funkcí – střešní terasou). Bez nich by to byly obyčejné krabice.
Je mi líto, že se k architektuře druhé poloviny 20.století pořád chováme jako k něčemu méněcennému.
04.04.2025 09:07Tom :
Tenhle dům má novou fasádu, nebyly odstraněny žádné prvky, balkony zůstaly s původním zábradlím, je opravený prostor po poště. Mohl být lepší sokl, ale je to zlepšení.
04.04.2025 11:20