Revitalizace vnitrobloku Jana Nerudy

Městský obvod Ostrava-Poruba vypsal zakázku „Revitalizace vnitrobloku Jana Nerudy / Hlavní třída v Ostravě-Porubě – I. etapa.

Předmětem plnění veřejné zakázky je provedení stavby Revitalizace vnitrobloku náměstí Jana Nerudy/Hlavní třída v Ostravě-Porubě – I. etapa. Provedení díla zahrnuje zejména:

a) kácení stromů, terénní úpravy, vybourání původních zpevněných ploch, vybudování přeložek inženýrských sítí např. PODA a veřejné osvětlení, vybudování zpevněných ploch vnitrobloku, a to vozovek asfaltových, vč. odvodnění uličními vpustěmi a retenčními nádržemi, parkovišť z vegetační a zámkové dlažby, chodníků dlážděných, dále realizaci venkovního osvětlení, osazení prvků mobiliáře;

b) zpracování dokumentace skutečného provedení díla, v níž budou vyznačeny veškeré změny oproti projektové dokumentaci, k nimž došlo v průběhu provádění díla; součástí dokumentace bude doklad osvědčující projednání provedených změn s objednatelem a udělení souhlasu objednatele dle čl. V. této smlouvy;

c) provedení všech nezbytných průzkumů nutných pro řádné provedení díla;

d) zajištění a provedení všech zkoušek dle ČSN či jiných norem vztahujících se k prováděnému dílu včetně pořízení protokolů o průběhu zkoušek;

e) zajištění atestů a certifikátů o vlastnostech výrobků potřebných k jejich řádnému předání objednateli a k řádnému užívání;

f) po vykácení stromů zhotovitel spolu s objednatelem zhodnotí dřevní hmotu na palivové dříví a vyměří její množství;

g) úklid po kácení a ořezech musí být dokončen v den započetí prací, vzniklá biohmota nesmí zůstat ležet v místě prací do dalšího dne. Zhotovitel je povinen veškeré práce, spojené s kácením, ořezem a frézováním, naplánovat tak, aby tuto podmínku byl schopen splnit;

h) provedení následné péče (údržba vegetačních prvků – nových výsadeb) po dobu 5 let

Řešená lokalita

zdroj: tenderarena.cz

Související články


Komentáře

  1. Karlos :

    Bod g) mne překvapil, to v Opavě mají jiný přístup k biohmotě

    Broukoviště v opavských Městských sadech

    V rámci revitalizace opavských Městských sadů na přelomu let 2011 a 2012 vznikla tři broukoviště.
    Jedná se o skupinu kmenů, špalků či větví, zakopaných částečně v zemi nebo na ni položených, které slouží jako útočiště brouků a dalších organismů vázaných na mrtvé dřevo. Pro jejich vznik bylo použito dřevo z vykácených stromů.
    Cílem bylo nejen vytvořit různorodé prostředí pro množství živočichů v Městských sadech, ale také obohatit návštěvníky parku o poznatky z přírody. Broukoviště proto doplňují informační tabule a k dispozici je i sada pracovních listů, na kterých si můžete ověřit své znalosti.
    https://www.opava-city.cz/cz/mesto-urad/magistrat/odbory/odbor-skolstvi/broukoviste-opavskych-mestskych-sadech.html

    Thumb up 4 Thumb down 6
  2. davidb :

    Karlos:
    Tak snad je rozdíl mezi parkem a sídlištěm?

    Thumb up 5 Thumb down 4
  3. Karlos :

    davidb:

    Nech brouka žít, který nehodnotí, kde smí a kde to vhodné není
    https://www.youtube.com/watch?v=eSfUMq7qeaM

    Thumb up 4 Thumb down 2
  4. balde :

    klasika po rekonstrukci tam bude míň parkingu než před :D

    Thumb up 3 Thumb down 6
  5. aldik :

    Poruba je pěkné místo k bydlení, ale to parkování stojí za pendrek. Jenže kde tam najít místo na parkovací dům/ domy?

    Thumb up 5 Thumb down 1
  6. Tomas :

    aldik: hodně by pomohly parkovací karty,o něčem se uvažuje,tak snad se podaří…bavil jsem se s kamarády co bydlí v určitých lokalitách v Porubě a vsichni byli pro,že defakto dělají peklo ti co tam nebydli.Treba u Apromedu,bazénu atd..je to až skoro nutnost…

    Thumb up 0 Thumb down 9
  7. balde :

    Tomas: chtělo by to konečně postavit parkovací domy u nemocnice, to by taky hodně pomohlo těmto ulicím okolo nemocnice.

    Thumb up 7 Thumb down 1
  8. Monika Hrušková :

    Všude samý beton. Pomalu už žádná zeleň. Všimli jste si jak nádherná Myslivna jde vniveč. To bychom měli řešit.

    Thumb up 3 Thumb down 4
  9. aldik :

    Monika Hrušková: Já nevím, ale Ostrava má pořád zeleně dostatek. Tím samozřejmě neříkám, že se může dál betonovat, ale zelené město jsme. ;-)

    Thumb up 5 Thumb down 1
  10. Vojtěch :

    Poruba potřebuje spíše patrové (podzemní) parkovací centra než přestavění vnitrobloků na parkovací místa.
    Např. Hlavní parkoviště FNO, plánovaná Budovatelská, u ZŠ Škarvady, Alšovo náměstí, Jilemnického náměstí, parkoviště Sokolovská, krevní centrum FNO, parkovací dům Dělnická atd. Hlavně nevytvářet parkovací plochy tam, kde nejsou.

    Thumb up 4 Thumb down 0
  11. JSjr. :

    balde: To nebude, stávající parkovací místa tam totiž nejsou a auta stojí nelegálně.
    Tomas: Nesouhlasím, v Porubě je většina aut rezidentů, parkovací karty tedy nic moc nevyřeší, maximálně lokálně ale udržovat celý systém kvůli pár místům? Problémem je, že vlastníci aut je ani pořádně nevyužívají a místo aby auta v ranní špičce zmizely a uvolnily tak místo pro návštěvníky, zůstávají tam stát. U nemocnice jsou zákazy vjezdu v okolních dvorech a nepřijde mi, že by je nějak dodržovali.
    balde: Parkovací dům v areálu nemocnice bude sloužit zaměstnancům nemocnice, venek tak zůstane pro návštěvníky. Za mě to vyřeší problém v areálu, ale nikoliv v okolí. Spousta lidí prostě platit za parkování nechce. Upřímně nejlepší by bylo začít lidi přeškolovat aby využívali kombinaci poptávkové dopravy, MHD a obecně změnit uvažování jedno auto, jeden člověk. Jinak prostě budeme pořád ubírat zeleň a vytvářet parkovací místa do nekonečna a pořád budou chybět. Protože když někde lze zaparkovat, pak tam logicky autem pojedu.

    Thumb up 4 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.