Rekonstrukce ZUŠ Leoše Janáčka

Projekční ateliér DaF-PROJEKT s. r. o. zveřejnil mezi aktualitami na svých webových stránkách informaci o projektové přípravě rekonstrukce Základní umělecké školy Leoše Janáčka v Ostravě-Vítkovicích.

Právě byl dokončen projekt na rekonstrukci Základní umělecké školy Leoše Janáčka v Ostravě-Vítkovicích, která je jednou z nejstarších hudebních škol v Moravskoslezském kraji a funguje již bezmála století.

Objekt projde celkovou rekonstrukcí, v rámci které bude provedeno zateplení obvodových stěn a střešní konstrukce, výměna oken a dveří a celková úprava okolních zpevněných ploch a předprostoru školy. Plánované jsou také vnitřní úpravy interiérů (např. repase dveří, oprava podlah atd.) nebo úpravy některých vnitřních rozvodů tak, aby bylo zajištěno pohodlí všem návštěvníkům školy.

Stávající stav

Autorem objektu je architekt Bohuslav Fuchs. Stavba byla realizována v letech 1932-1935.

Pro skladatele a ředitele hudební školy Jana Pešata, jenž si nechal postavit od Bohuslava Fuchse dům, vyprojektoval architekt funkcionalistickou hudební školu, zřizovanou odborovou centrálou kovodělníků. Původně se počítalo, že budova bude mít půdorys ve tvaru L s velkým hudebním sálem v patře dvorního křídla. Realizována byla však jen část projektu. Do ulice je orientována dvoupatrová a dvoutraktová omítaná stavba s pásovými okny a plochou střechou, je opatřena do dvora širokým mělkým schodišťovým rizalitem, spojeným s chodbami. Na postranní vstup navazuje přízemní dvorní křídlo s bytem školníka.

pramen: daf-projekt.cz / ostravskepamatky.cz