Rekonstrukce ZŠ Skalice

Frýdecko-místecká městská část Skalice se pyšní povedenou rekonstrukcí jubilejní základní a mateřské školy. Radnice v druhé fázi oprav městského zařízení zajistila také šetrnou obnovu unikátních štukatérských ozdob na fasádě.

Budova školy s prvorepublikovým charakterem ve frýdecko-místecké Skalici výrazně prokoukla. Technické služby budovu zateplily a obnovily původní fasádu, která již byla na hranici životnosti. Část venkovních omítek byla odpadlá, včetně omítek říms.

Práce za 5,7 milionu korun zahrnovaly oklepání venkovní omítky, vyrovnání zdiva, nanesení sanační omítky a aplikaci fasádního silikonového nátěru. Součástí oprav bylo také doplnění ocelového zakrytování roštů anglických dvorků, úprava prvků vzduchotechniky v rámci fasády a výměna vadného oplechování říms a parapetů. Pracovníci také doplnili a šetrně ošetřili původní kámen v soklové části objektu. Práce budou nyní pokračovat zateplením podlahy půdy, která bude částečně sloužit jako úložný prostor.

Zateplení objektu navázalo na dřívější opravy – výměnu vzduchotechniky, zajištění hydroizolace spodní stavby a vybudování retenční nádrže. V první fázi oprav došlo také k výměně původních dřevěných oken za plastová. Práce tehdy vyšly na 9,5 milionu korun.

Stav před stavebními pracemi

zdroj: frydekmistek.cz