Rekonstrukce kavárny Radhošť v FM

Ve Frýdku-Místku se chystá rekonstrukce secesní kavárny.

Kavárna Radhošť v historické budově ve středu Frýdku-Místku je uzavřena. Opustil ji totiž její nájemce a město teď hledá nového. Do té doby chce interiér zrekonstruovat. A doufá, že novému nájemci se podaří oživit její dřívější věhlas. Kavárna je kulturní památkou, hlavně kvůli mimořádně hodnotnému secesnímu interiéru.
„Jedná se o historický skvost v secesním stylu. Kdysi ta kavárna žila více, byly tam taneční večery,“ říká náměstek primátor Jiří Kajzar (Naše město FM). Jenže poslední dobou secesní kavárna na výsluní právě nebyla, shodují se i lidé, kteří ji míjejí. A kavárna podle Jiřího Kajzara trpí například tím, že v blízkosti není parkoviště.

„Střídají se různí nájemci, kteří vydrží pár let. Už se po těch lidech ani moc nechtěl nájem, spíše ať zaplatí jen energie. Teď nájemce opět skončil sám, protože v gastronomii není dostatek lidí,“ dodává náměstek.

Shánění nového nájemce tak nebude jednoduché. Město uvažuje i o tom, že by prostory nabídlo místní střední škole gastronomie. Studenti by získali zkušenost a kvalitu pro hosty by garantovali mistři odborné výuky.

Ještě před příchodem nového nájemce chce město prostory zvelebit, zrenovovat parkety, vymalovat, opravit boxy. „Chceme, aby kavárna měla znovu reprezentativní charakter, aby se tam daly dělat slavnostní obědy a lidé se tam dobře cítili,“ přeje si Kajzar.

zdroj: rozhlas.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.