Přístavba MŠ Motýlek

v Kopřivnici byla zahájena přístavba Základní a mateřské školy Motýlek. Zajímavostí je, že stavba je řešena částečně jako dřevostavba z CLT panelů.

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v letošním roce projde zásadním rozšířením. Na zahradě školy pro žáky se speciálními potřebami, sídlící na Smetanově ulici, už začalo budování dvoupodlažní přístavby, kde vzniknou specializované učebny.

Dvoupodlažní nepodsklepená dřevostavba s plochou střechou bude se stávající budovou propojena v obou podlažích spojovacím krčkem. V objektu přístavby má vzniknout větší multifunkční prostor, který bude využíván například pro celoškolní akce, setkání s rodiči a podobně. Dále bude v objektu zbudována a vybavena dílna pro nejrůznější pracovní činnosti a terapie, kde bude možné pracovat s keramikou i dalšími materiály, vzniknout má smyslová místnost nebo prostor pro senzorickou integraci, který si lze představit jako malou speciálně vybavenou tělocvičnu určenou například pro terapie s autistickými žáky.

V nových prostorách vznikne i „cvičný byt“, malá domácnost s kuchyní, kde si klienti školy budou mít možnost prakticky vyzkoušet činnosti z běžného samostatného života. Podobným bezpečným prostorem, kde budou moci žáci školy získávat zkušenosti tentokrát z pracovního uplatnění, bude malá kavárna, která zde vznikne a měla by být přístupná i veřejnosti.

Vzhledem k charakteru objektu stavba zohledňuje požadavky na bezbariérové řešení v souladu s platnou vyhláškou pro navrhování budov pro osoby s tělesným postižením. Ve stávajícím objektu dojde ke stavebním úpravám, kdy z části stávajících tříd v přízemí i v prvním patře vznikne spojovací chodba. V přístavbě bude na spojovací krček v obou podlažích navazovat hlavní chodba s centrálním schodištěm. V přízemí budou tři učebny a v patře čtyři učebny. Součástí přístavby bude i bezbariérové WC, malý sklad a technická místnost, ve které bude umístěn plynový kotel pro vytápění objektu. V okolí stavby budou nové chodníky z betonové zámkové dlažby a okapové chodníky z plaveného štěrku. V rohu mezi přístavbou a spojovacím krčkem vznikne malá plocha z oblázků pro terapii bosých nohou. Dále zde bude vybudováno hřiště z umělé trávy, aby děti mohly využívat venkovní prostor bez přezouvání. Před vstupy do přístavby vyrostou terasy s dřevěným povrchem.

Vizualizace:

zdroj: koprivnice.cz