Park u zámku Ostrava-Zábřeh

V Ostravě-Zábřehu probíhá rekonstrukce parku u zámku.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Vizualizace

1. balde :

cekal bych zámkovou dlažbu u zámku :D

2. Mx :

Sláva, začínají se hýbat ledy – žulová krásná přírodní dlažba (co vydrží krásná navždy narozdíl od betonu) např. – Upřímná pochvala … Palec nahoru

3. Jakub :

A děti nebudou kde mít bobovat :-(

4. Mx :

Ale dokončení v zimě, to je opět špatně: trávníky zaseté před zimou jsou na jaře katastrofální a připravené pouze na postupné rychlé zaplevelení: park u Boříka, zázemí sportu nebo pruhy u tramvajové trati opavská – vše je na jaře ve velmi špatném stavu a nikdy tam už nebude kvalitní hustý trávník, ta setba v listopadu nemá šanci se pořádně uchytit

5. T. Martin :

Tak, tohle je úplně špatně. Jediné místo, kde se děti mohli vyřádit na sáňkách a bobech jim „umělci“ zničí jakousi stěnou!!! Kolik generací tu vyrostlo za 40 let? Radnice nemá prostředky, aby opravila v Zábřehu žalostné chodníky, odstraní zničená dětská hřiště, kde se scházeli výrostci, ale tady kde nyní byly jen tři lavičky s nepřizpůsobivými, jim postaví ráj. A že jich tu máme!! Pro bezpečnost provozu stačil dobudovat chodník podél ulice Závoří ze zámkové dlažby. Ne, tady se veškerá stávající plně funkční dlažba vytrhala. Navíc, za tu krásnou žulovou dlažbu vám poděkují dámské podpatky. Staví se tu od konce školního roku, na staveništi je někoho vidět sporadicky. Připomíná to nedávou tragedii na rekonstrukci zábřežského hřbitova – 2 roky. Kdo se o tu krásu z vizualizace bude starat? S bídou 2x do roka je zde posečena tráva – 1.máj a Sv. Václav. Jako, že luční kvítí bude od jara do podzimu bez údržby? Tohle je krok vedle. Prostředky se měly vložit např. do opravy chodníků v Zábřehu!!!

6. jlname :

Rekonstrukce postupuje opravdu velice pomalu.
    Obešel jsem to několikrát a zatím – nelíbí se mi to.
    Je tam prostě moc žuly/kamene/betonu nebo z čeho to dělají.
    Prostě „Přechodníkováno“
    Té zeleně na původním bývalém rybníku, zbyde tak třetina.
    Opravdu stačilo udělat jen běžný zámkový chodník proti Babtistům a zbytek parková úprava – typu zámecká zahrada- jemný štěrk (Lednice, Kroměříž..)