Nové Kujavy

Projekt výstavby až sedmdesáti řadových domů v obci Kujavy má již své webové stránky.

Záměr nese název Nové Kujavy a v první etapě je nabízeno 25 řadových domů. Jednotlivé objekty jsou dispozice 5+KK.

více informací + zdroj: novekujavy.cz

1. MM :

Musím pochválit po delší době hezky zpracované webovky s dostatkem informací, přehledný půdorys a podobně. Fakt pěkná práce. Řadovky taky nevypadají tuctově a chválím dispozici 5+kk. Na projektu je vidět, jak se posunují ceny, když dům, který v podstatě nemá nic technicky mimořádného a je to dřevostavba z Rýmařova stojí 7,5 milionu. Aby interiér vypadal jako na vizualizacích a ty jsou mimochodem moc povedené, tak bude potřeba další milion.

Kupující získá dům ve vesnici kde vlastně nic není. S tím počtem nových domů není šance mít dítě ve školce nebo škole. Budete otrokem auta a dojíždění. Bohužel Ostrava nemá, respektive nenabídne pozemky pro stavbu těchto projektů a tím je vyhání někde na vesnice kde proto není vůbec infrastruktura. Je to škoda. Bydlení vesnice vs. vybavené město je nebe a dudy. Takhle musíte mít dvě auta, budete taxikáři dětí na kroužky nebo do školy. Vlastně si té zahrady ani neužijete.

2. davidb :

MM:
    Stejný názor, jako máte v druhé části, jsem popisoval v předchozím článku https://www.msstavby.cz/v-obci-kujavy-vyroste-70-radovych-domu-02-02-2023/

Kujavám to zvýší počet osob skoro o 50 %!

3. Marian Kechlibar :

MM:

Co se stavby domků v Ostravě týče, nemá se v dohledné době zastavět víceméně celá volná plocha mezi Svinovem a Porubou? Nebo tam budou větší domy?

4. ELB :

MM: Nechal byste tedy Kujavy jen na dožití ? Podle mě se jedná o zajímavý projekt rozvoje obce a předpokládám, že se zvýšením počtu obyvatel má vámi zmiňovaná škola a škola ve vsi šanci na přežití a možná i výhledově na rozvoj. Podobnou snahu o rozvoj obce je třeba ocenit, většinou se staví sklady a průmyslové haly, v Kujavách na to jdou jinak. A do Ostravy se dojíždí z větších dálek, než z Kujav.

5. davidb :

ELB:
    Nenechali, to rozhodně ne.

Ale Kujavy mají cca 550 obyvatel. Touto výstavbou zde může přibýt 150-300 nových (+ 27-55 %)! Můj odhad.
    A z toho 50-100 dětí. Školku je nyní jedna třída pro max. 25 dětí a školu (1.-5. třída) a slouží také pro okolní obce (Jílovec, Pustějov).

Rozpočet mají cca 11 mil. Kč. Z nových domů získají nějakých 13.000 na obyvatele. Takže tak 2-3 miliony.

Pokud si to zastupitelé a občané odsouhlasili, tak je to jejich boj.

6. Hanka :

No popravdě jsem se zděsila. Jako obyvatelka Kujav mě toto opravdu zaskočilo. Školka a škola mají málo míst. Nevím, kde chcou nacpat nově přistěhované děti….. nejsou zde ani pořádné chodníky. A už vůbec se mi nelíbí představa “měšťáků”, kterým bude vadit “smrad” vesnice.

7. Lukin :

Bydlíme v obci u Opavy, letos jsme dávali dítě do školky. Byla to komedie a zajímalo by mne ve které obci mají dostatek míst a kde nakonec stejně nemusíte vozit děti autem do školky. V lokalitě od Ostravy na Fulnek se reálně žádné slušné bydlení pořídit nedá. Hledali jsme v okolí Bílovce, který naprosto zaspal dobu a okolí Fulneku velmi podobně.