Nová cyklostezka v Ostravě-Hrabůvce

V Ostravě-Hrabůvce vzniká nová cyklostezka. Bude součástí rekonstrukce chodníku mezi ulicí Krestovou o obchodním centrem Venuše.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Znázornění vedení stezky

1. Netuším jaké bylo minule :

Gumokolové se nezastaví před šikanou chodců opravdu nikde. Na co vůbec dělat část jako chodník? Vždyť chodec se může pohodlně projít po straně přes trávu. Je krásné že po padesáti letech opravili chodník, ale je nutné z něj chodcům mechat třetinu?

2. balde :

může mi někdo znalý vysvětlit co jsou ty rošty viz foto 4?

3. Libor :

Taky by mě to zajímalo, je to tam na dvou místech. Na fotce 7 je vidět, že ty rošty jsou delší než na fotce čtyři. Chápal bych kdyby tam byly nějaké vstupy třeba do teplovodu, ale nic takového tam není.

4. VU :

balde: Rošt v místě kořenů stromů, aby se zbytečně nepoškodily. Podobně je to v Porubě na Matěje Kopeckého.

5. Nuny :

balde: Je to zrejme kvuli korenum. Doporucuji se projit po M.Kopeckeho v Porube… je to “zazitek”.

6. Vaclav :

Nová cyklostezka ale hlavně konečně opravený chodník po tolika letech

7. David :

zamyslel bych se nad tou šířkou cyklostezky – opravdu je potřeba tak široký pruh – širší než samotný chodník? Kolik chodců x cyklistů se tam denně objeví?
    Třetí fotografie – tam snad chybí přechod? Typické místo kde k něčemu dojde…
    Druhá fotografie – pěkný detail s rozpadlým asfaltem z cca 1979? Ten detail je už finální ala Ostrava Style anebo se s tím něco udělá?

8. Hurikan :

Jen aby chodci věděli že je to číslo a nechodím protože Český národ je nevychovany.

9. Malina :

David: nevím,jestli se vodící pruh pro nevidomé počítá jako součást chodníku, pokud ano,tak je šířka chodníku větší než šířka cyklostezky

10. Rdm :

David: já bych řekl, že na kole jste „širší“ než při chůzi, takže pro bezpečné míjení dvou kol potřebujete víc místa. Ale to, že tam je cyklostezka ještě neznamená, že po ní nesmíte jít, jen se na ni musíte chovat, jako byste šel po cestě.
    Ad druhá fotka) dál rekonstrukce nepokračuje

11. Vuelta :

Na sídlišti i v centru města jsou tyhle cyklostezky na (bývalých) chodnících zbytečné. Lepší by byly Fahrradstra3e, společné zóny pro auta a kola s rychlostí 30 km/h. Je zbytečné děsit důchodce na chodníku, po kterém chodí celý svůj život, průjezdem neohleduplných cyklistů, je zbytečné bát se o malé děti, že je porazí nějaký vyšinutý kosmodres s helmou, nebo závodník na okruhu Elektrická koloběžka 1.

Zastavte se někdy o víkendu, když je hezky, na chvíli na Havlíčkově nábřeží mezi soudem a Dockem a pozorujte tu permanentní kolizi mezi pěšími a cyklisty. Tísní se na úzkém dlážděném chodníku, nevejdou se tam dva dospělí vedle sebe, natož rodina, děti málem na vodítku, aby je někdo nesejmul – a vozovka s ideálním cyklopovrchem je zatím prázdná. Přitom by to byla ideální Fahrradstra3e. Proč to tak nemůže být ?

12. O. :

Toto je idealni reseni. Je fajn, ze se zbytecne nemicha dohromady automobilova a cyklo doprava, to je pak neprijemne pro obe strany.