Herbert Dreiseitl a vize Bruntálu

Světoznámy německý krajinářský architekt Herbert Dreiseitl zpracovává vizi rozvoje pro město Bruntál s názvem „Bridging The Gap, Vize Bruntálu 2070“.

Samotné práci na strategii Bridging the Gap předcházelo několik konzultací se zástupci města a dotazníkové šetření mezi občany. Do dotazníků se zapojilo více jak 700 respondentů. V říjnu 2022 město na několik dní navštívilo několik desítek studentů z německého Stuttgartu, kteří pracovali na konkrétních studiích. Ke studentům ze Stuttgartu se připojili také studenti z Prahy.

Zpracovávaná vize obsáhne hned několik témat. Namátkou zeleň, voda, parky, bydlení, pohyb po městě, sport nebo ekonomika a průmysl v budoucnosti Bruntálu.

Celkově půjde o událost mimořádného významu. Dosud jsme neměli příležitost spolupracovat na rozvoji města s odborníky formátu Herberta Dreiseitla, který má navíc k Bruntálu osobní vztah. Ještě nikdy jsme se nepouštěli do práce na koncepci rozvoje města na půlstoletí dopředu, přitom je velmi důležité, aby lidé v Bruntále měli představu o budoucnosti, viděli budoucí obraz města jako svého domova. A současně Bridging the Gap přichází v čase, kdy jsme v závěru stávajícího strategického plánu města, takže budeme mít znovu na čem stavět, stanovovat nové cíle a nová opatření,“ řekl starosta Bruntálu Ing. Petr Rys, MBA.

Herbert Dreiseitl se zaměřuje na krajinářskou architekturu. Má za sebou mnoho úspěšných projektů po celém světě, včetně například Singapuru nebo Berlína, a přednáší na několika univerzitách. S Bruntálem jej silně pojí rodinná minulost: pochází odtud jeho rodiče a firma Herbertova dědečka v Bruntále provozovala několik obchodů.

Základní informace ke zpracovávané vizi se můžete dočíst přímo na webových stránkách www.dreiseitlconsulting.com

zdroj citace: mubruntal.cz