Frýdek-Místek, č.p. 1975

Město Frýdek-Místek se rozhodlo poslat do dražby poměrně zajímavou brutalistní budovu v centru města.

Zastupitelstvo města schválilo prodej poslední části bývalého komerčního centra na ulici 8. pěšího pluku v Místku, a to transparentní formou veřejné dražby. Uskuteční se 12. listopadu v 15 hodin ve velké zasedací místnosti magistrátu na ulici Radniční 1148 ve Frýdku. Nejnižší podání (vyvolávací cena) činí 5 150 0000 korun.

Celá budova bývalého komerčního centra je rozdělena na tři části a má také tři majitele. Část s ordinacemi zubařů je v majetku jednoho z lékařů. Část s restaurací a službami je v majetku společnosti LIMIT INVEST s.r.o, která také požádala město o odkup části s fitnesscentrem, tedy části, která je v majetku města.  

„Budova je z roku 1975 a stavebně technický stav odpovídá jejímu stáří a opotřebovanosti. Potřebovala by celkový facelift a další úpravy včetně výměny oken a střechy, kterými uniká teplo. Energetická náročnost budovy je na hodnotě E, tedy třetí od konce. Úpravy za miliony korun bychom byli nuceni udělat v nejbližších letech, jinak bychom mohli přijít o nájemce. Pro prodej hraje i fakt, že pro danou budovu nemá město využití. Vyplynulo to ze zjišťování potřebnosti, kdy jsme nabídli využití objektu jak odborům magistrátu, tak městským společnostem a příspěvkovým organizacím. Bez zájmu. Proto jsme se rozhodli budovu prodat, a to nejtransparentnějším možným způsobem, tedy formou veřejné dobrovolné dražby,“ uvedl důvody a způsob prodeje náměstek primátora Radovan Hořínek.

Pro zájemce jsou připraveny prohlídky daného předmětu dražby. V plánu jsou hned tři, a to jak v dopoledních, tak i odpoledních hodinách – 22. 10. v 10 hodin, 29. 10. v 13 hodin a 4. 11. v 15 hodin.

zdroj: frydekmistek.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. vojta :

    Zdemolovat a na místě postavit blok domů, které městu tak chybí, popř. nějaké zajímavé moderní kanceláře, kterých je tady také poskrovnu. Hlavně nerekonstruovat, protože je asi všem jasné, že by to nedopadlo jinak než barevným polystyrenem.:(
    Btw, na mapě máte místo špatně označené, tento objekt stojí u náměstí místeckého.

    Thumb up 10 Thumb down 12

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.