Druhá část obchvatu FM je o krok blíže

Výstavba druhé části obchvatu Frýdku-Místku je o něco blíže své realizaci. Ministerstvo dopravy totiž rozhodlo o rozkladu, který loni v srpnu podala ekologická organizace Děti Země.

Ekologická organizace Děti Země zatím úspěšně blokovala výstavbu druhé etapy obchvatu Frýdku-Místku, když loni v létě podala na stavební povolení části silnice o délce dvou kilometrů 300 tisíc metrů rozklad. V něm například žádala, aby došlo ke změnám uložených podmínek ve stanovisku hygieniků na ochranu před hlukem, dále ve stanovisku krajského úřadu v Ostravě na ochranu cenných území soustavy NATURA 2000 a také ve stanovisku EIA na ochranu životního prostředí. Rozkladem se zabývalo Ministerstvo dopravy a to rozhodlo, že se část stavebního povolení změní, zbytek připomínek ekologů ale zamítlo jako nedůvodný.

“Rozhodnutí ministerstva dopravy samozřejmě vítáme. Ještě ale není úplně vyhráno. Ekologové totiž mohou proti rozhodnutí ministerstva dopravy podat správní žalobu ke krajskému soudu v Ostravě a využít i dalších právních kroků. Jak to bude s úsekem od Letné přes Morávku až na Dobrou vypadat se uvidí,” sdělila mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

V současné době se usilovně pracuje na první části obchvatu.

“Práce nyní běží v úseku jak od Ostravy, tak i od Olešné ve směru na Letnou, tedy na Frýdlant, kde probíhá skrývka zeminy a následovat by měly přeložky sítí. Předpoklad je, že někdy v září by se v dané trase mělo začít pracovat na budování mostních objektů,” uvedla Matějíková.

V plném proudu je také sanace ekologické skládky Skatulův hliník, která zatím stojí obchvatu v cestě.

zdroj: infoportaly.cz