Dražba bývalých budov EKF

Soubor objektů bývalých budov Ekonomické fakulty VŠB-TU v centru Ostravy míří do dražby. Ta proběhne 10.9. 2024.

Více informací k dražbě ZDE

Popis ze znaleckého posudku: předmětem ocenění je pozemek p. č. 954/2, jehož součástí je stavba č. p. 1393 s příslušenstvím, pozemek p. č. 956/2, jehož součástí je stavba č. p. 2207 s příslušenstvím, pozemek p. č. 957, jehož součástí je stavba č. p. 782 s příslušenstvím a pozemek p. č. 959, jehož součástí je stavba č .p. 2416 s příslušenstvím. Pozemky se nachází v katastrálním území Moravská Ostrava, mezi ulicemi Sokolská třída, Matiční, Českobratrská a Dr. Šmerala.

Příjezd je po zpevněných místních komunikacích na výše uvedených ulicích, je možné napojeni na veškeré inženýrské sítě. Ostatní zástavba v okolí je tvořena převážně provozními objekty a bytovými domy. Na pozemcích se, kromě budov č. p. 1393 (Českobratrská č .o. 3), č.p. 2207 (Dr. Šmerala č. o. 24), č. p. 782 (Dr. Šmerala č. o. 22) a č. p. 2416 (Sokolská třída č. o. 33) nenachází žádné další stavby.

Součástí oceňovaných nemovitých věcí jsou venkovní úpravy, a to přípojky inženýrských sítí a zpevněné plochy. Vzhledem k tomu, ze cena venkovních uprav má na obvyklou cenu oceňovaných nemovitých věcí zanedbatelný vliv, tyto se samostatné neoceňují.

Na pozemku p. č. 959 podle výpisu z KN váznou věcná břemena. Vzhledem k jejich provoznímu charakteru, který užívání omezuje v minimální míře, nebude při výpočtu ocenění k těmto břemenům přihlíženo.

Budova č. p. 2416 (A+Al)
Provozní objekt se nachází v katastrálním území Moravská Ostrava, na ulici Sokolská třída orientační číslo 33. Jedná se o objekt nepravidelného půdorysu, podsklepený, částečně se sedmi, částečně se třemi a částečně se čtyřmi nadzemními podlažími. Střecha je plochá jednoplášťová. Doklady o stáří objektu nebyly předloženy, dle sdělení zástupce objednatele posudku byl dům postaven cca v roce 1919. Stavebně technický stav objektu tomuto tvrzení odpovídá. Prováděna běžná údržba a drobné stavební úpravy, vzhledem ke stáří budovy a prováděné údržbě celkový technický stav průměrný.

Budova č. p. 1393 (B)
Provozní objekt se nachází v katastrálním území Moravská Ostrava, na ulici Českobratrská orientační číslo 3. Jedná se o objekt nepravidelného půdorysu, podsklepený, se čtyřmi nadzemními podlažími. Střecha je plocha jednoplášťová. Doklady o stáří objektu nebyly předloženy, dle sdělení zástupce objednatele posudku byl dům postaven cca v roce 1919. Stavebně technický stav objektu tomuto tvrzení odpovídá. Prováděna běžná údržba a drobné stavební úpravy, vzhledem ke stáří budovy a prováděné údržbě celkový technický stav průměrný.

Budova č. p. 2207 (C)
Provozní objekt se nachází v katastrálním území Moravská Ostrava, na ulici Dr. Šmerala orientační číslo 24. Jedná se o objekt přibližně obdélníkového půdorysu, podsklepený, se čtyřmi nadzemními podlažími. Střecha je mírně sedlová. Doklady o stáří objektu nebyly předloženy, dle sdělení zástupce objednatele posudku byl dům postaven cca v roce 1919. Stavebně technický stav objektu tomuto tvrzení odpovídá. Prováděna běžná údržba a drobné stavební úpravy, vzhledem ke stáří budovy a prováděné údržbě celkový technický stav průměrný.

Budova č. p. 782 (D)
Provozní objekt se nachází v katastrálním území Moravská Ostrava, na ulici Dr. Šmerala orientační číslo 22. Jedná se o objekt přibližně obdélníkového půdorysu, podsklepený, s pěti nadzemními podlažími. Střecha je mírně plochá jednoplášťová. Doklady o stáří objektu nebyly předloženy, dle sdělení zástupce objednatele posudku byl dům postaven cca v roce 1919. Stavebně technický stav objektu tomuto tvrzení odpovídá. Prováděna běžná údržba a drobné stavební úpravy, vzhledem ke stáří budovy a prováděné údržbě celkový technický stav průměrný.

Pozemky – jedná se o pozemky vedené jako zastavěná plocha a ostatní a tvoří jednotný funkční celek.

Budova je chráněna jako součást Městské památkové zóny Moravská Ostrava.