Bruntál hledá investory

Bruntálská radnice hledá investora nebo developera, který by zajistil nové využití bývalého vojenského areálu. Stavět by se zde mohly sklady či logistická centra. Pozemky o výměře tří hektarů leží na okraji města. Město už dříve nechalo zdemolovat budovy, sanace prostoru skončila v roce 2009. ČTK to řekl mluvčí radnice Jiří Ondrášek.

Parcely nejsou podle územního plánu určené pro bydlení. Počítá se zde se stavbou hal pro drobnou výrobu či výrobní služby. Nabízí se také příležitost k vybudování skladů, administrativních budov či dopravních terminálů. Místo totiž leží na trase Hradec Králové – Šumperk – Bruntál – Opava – Ostrava.

„Využití tohoto území řešíme již delší dobu. Městské pozemky na této ploše jsme vyčistili od budov bývalých vojenských kasáren a sanaci místa jsme ukončili v roce 2009. Nyní je plocha připravena pro další využití, jsme připraveni jednat s investory a developery a tuto plochu jim nabídnout. Doufáme, že se podaří investora najít a využít plochu pro podnikatelské účely,“ řekl starosta Bruntálu Petr Rys.

zdroj: archiweb.cz